28 Maj 2015 roku

Aktualności

Krajowy Telefon Interwencyjny Administracji Podatkowej (KTI AP)

2015-05-20

Od 15 maja 2015 r. w Izbie Skarbowej w Zielonej Górze wdrożony zostanie pilotażowy program Krajowego Telefonu Interwencyjnego Administracji Podatkowej (KTI AP) o numerze telefonu 800 807 007 oraz skrzynka poczty elektronicznej powiadom_podatki@mf.gov.pl, mający na celu scentralizowanie przyjmowania od obywateli informacji na temat naruszeń przepisów prawa podatkowego i opinii dotyczących funkcjonowania Administracji Podatkowej. Informacje te przyjmowane przez Izbę Skarbową w Zielonej Górze będą następnie przekazywane, za pośrednictwem Ministerstwa Finansów, do jednostek właściwych do podjęcia działań.

Krajowy Telefon Interwencyjny Administracji Podatkowej czynny jest w dni robocze od godz. 7:00 do 17:00.
Zarówno telefon interwencyjny jak i adres e-mail umożliwiają całkowicie anonimowe przekazanie informacji.
 

 

Pliki do pobrania

 

Czytaj więcej

PIT-a ślij z centrum handlowego

2015-04-17

Nie zwlekaj ze złożeniem zeznania podatkowego do końca kwietnia. Już w ten weekend (18-19 kwietnia godz. 10-18) możesz wysłać swojego PIT-a podczas zakupów. W całej Polsce przez trzy dni pracownicy administracji podatkowej będą czekać na Ciebie w największych galeriach handlowych w Twoim regionie. Pomogą Ci wypełnić zeznanie podatkowe i od razu wysłać je elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego.

Więcej informacji - kliknij...

Czytaj więcej

Wielki Test o Podatkach

2015-04-17

Już za kilka dni – 20 kwietnia 2015 r. o godz. 20.25 na antenie TVP 1 odbędzie się Wielki Test o Podatkach. Fiskus od kuchni. Test można będzie rozwiązywać także on-line w internecie. Jest to projekt realizowany wspólnie przez Ministerstwo Finansów i Telewizję Polską. 

Czytaj więcej

Lubuskie - Szkolenie z ulgi rehabilitacyjnej w Gorzowie Wlkp.

2015-04-08

Urząd Skarbowy w Gorzowie Wlkp. wspólnie z miejscowym oddziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych organizują wspólne szkolenie na temat rozliczenia ulgi rehabilitacyjnej. Uczestnicy spotkania dowiedzą się m.in. kto może skorzystać z odliczeń i w jakim zakresie, jakie są wysokości limitów oraz jakie dokumenty uprawniają do ulgi. Szkolenie odbędzie się 10 kwietnia br. o godz. 10.00 w Sali konferencyjnej Oddziału ZUS w Gorzowie Wlkp. przy ul. Sikorskiego 42- III piętro. Osoby zainteresowane są proszone o zapisywanie się na szkolenie pod numerem telefonu 095 7395 100.

Czytaj więcej

Konsolidacja

2015-04-02

Od 1 kwietnia 2015 roku Administracja Podatkowa będzie funkcjonowała w innej formule niż dotychczas. Izba Skarbowa w Zielonej Górze i podległe jej urzędy skarbowe staną się jedną jednostką budżetową, a dla wszystkich pracowników tej administracji w województwie pracodawcą będzie Izba Skarbowa w Zielonej Górze. Efektem tych zmian będzie lepsza wydajność, przejrzystość i szybkość działania Administracji Podatkowej oraz skuteczność w zakresie koordynacji realizowanych zadań i poziomu świadczenia usług publicznych. Wchodzące w życie zmiany nie będą miały wpływu na siatkę urzędów skarbowych.

Czytaj więcej

Zmiana godzin obsługi klientów

2015-03-31

Od dnia 1 kwietnia 2015r. (środa) bezpośrednia obsługa interesantów w urzędach skarbowych województwa lubuskiego odbywać się będzie:

od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 14.30

i dodatkowo w każdy poniedziałek od godz.14.30 do 18.00 -  wyłącznie na Sali obsługi

Czytaj więcej

Wielkanoc 2015

2015-03-31

Wielkanoc 2015

Czytaj więcej

Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR – Pre-Filed tax Return) - dodatkowy sposób na złożenie PIT-37

2015-03-31

Od 16 marca do 30 kwietnia 2015 r. Ministerstwo Finansów udostępniło podatnikom nową usługę wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR). Podatnicy nieprowadzący działalności gospodarczej składający PIT-37 będą mogli pobrać wstępnie wypełnione przez Administrację Podatkową zeznanie podatkowe. PFR realizowane jest w ramach Projektu e-Deklaracje2. Wstępnie wypełnione zeznanie w 2015 r. adresowane jest do osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, które zobowiązane są do rozliczenia rocznego za 2014 r. Usługa dostępna jest zarówno dla podatników rozliczających się indywidualnie jak i wspólnie z małżonkiem. Istnieje możliwość także rozliczenia jako rodzic samotnie wychowujący dziecko. PFR przygotowane jest na podstawie danych zawartych w informacjach o dochodach osób fizycznych, sporządzanych przez płatników podatku dochodowego od osób fizycznych oraz podmioty, które nie pełnią funkcji płatnika w tym podatku (PIT-11, PIT-R, PIT-8C). Usługa ta nie polega na tym, że to administracja podatkowa składa za nas zeznanie podatkowe. Jest to wyłącznie pomoc mająca sprawić, aby składanie zeznania podatkowego było jeszcze prostsze. Podatnik przed wysłaniem zeznania rocznego powinien zweryfikować wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe pod kątem poprawności i kompletności danych. Usługa PFR jest realizowana z wykorzystaniem formularza interaktywnego, który umożliwia podatnikowi edycję wszystkich dostępnych pól formularza PIT-37, a także modyfikację wszystkich danych, dopisanie przychodów z innych źródeł, np. z praw autorskich czy organów rentowych, dopisanie ulg i wniosku o przekazanie 1% podatku na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe może złożyć podatnik niezalogowany, wystarczy tylko adres email, na który kierowana będzie korespondencja. PFR dostępne jest w części ogólnodostępnej Portalu Podatkowego (www.portalpodatkowy.mf.gov.pl).

Czytaj więcej

Latarnicy podpowiedzą jak cyfrowo złożyć PITa

2015-03-30

Dzięki współpracy nawiązanej pomiędzy Ministerstwem Finansów a Latarnikami Polski Cyfrowej, realizatorami projektu POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZANS, osoby z grupy wiekowej 50+ będą mogły uzyskać pomoc w składaniu deklaracji PIT przy użyciu systemu eDeklaracje. Jeśli zechcą, przy okazji będą miały także okazję nabycia umiejętności realizacji innych e-usług administracji publicznej.

W ramach ogólnopolskiego projektu POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZANS, realizowanego przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” dzięki wsparciu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w większości polskich gmin aktywnie działają Latarnicy Polski Cyfrowej - lokalni animatorzy zajęć edukacyjnych, w trakcie których osoby z generacji 50+ zdobywają podstawowe umiejętności korzystania z e-usług i zasobów Internetu. To właśnie Latarnicy pomagać będą wszystkim zainteresowanym w składaniu deklaracji podatkowych PIT drogą elektroniczną.         

Czytaj więcej

O co chodzi z tym PIT?

2015-03-24

Czym różni się nasz dochód od przychodu i jaką rolę w zeznaniach podatkowych odgrywają składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne? Skąd bierze się nadpłata lub niedopłata podatku i ile wynoszą koszty uzyskania przychodów w przypadku osób pracujących na umowę o pracę? Jak oblicza się podatek w pierwszym i drugim przedziale podatkowym? Jeśli nie jesteś pewny, czy potrafisz odpowiedzieć na te pytania, mamy coś dla Ciebie.

Grafika przedstawiająca kowboja Szybkiego PIT-a

Ministerstwo Finansów przygotowało krótką animację dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak wylicza się podatek. Na przykładzie najpopularniejszego wśród polskich podatników formularza, czyli PIT-37, opowie o tym kowboj Szybki PIT, bohater akcji organizowanej przez Ministerstwo Finansów już po raz szósty. Zrobi to na przykładzie średniego wynagrodzenia w Polsce w roku 2014 i - co szczególnie istotne, gdy mówimy o podatkach - w sposób przystępny, a więc zrozumiały dla każdego. 

Pokazujemy Szybkiego PIT-a w nowej odsłonie. Do tej pory można było go spotkać głównie w urzędach skarbowych, gdzie jest na każdej naszej ulotce i każdym plakacie. Teraz Szybki PIT stał się bohaterem filmu animowanego i w przyjazny sposób tłumaczy zawiłości formularza podatkowego. Tworząc animację, staraliśmy się opowiedzieć trudne rzeczy w łatwy sposób, czasem z przymrużeniem oka, ale ocena efektów naszej pracy należy do Państwa  – mówi wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. informacji i edukacji finansowej Izabela Leszczyna.

Wejdź też na stronę Szybki PIT lub Portal Podatkowy, aby rozliczyć swój podatek szybko i wygodnie on-line.

Czytaj więcej

1 z 10  Nastepna >>
 
 
e-podatki
 
 
 

Elektroniczna Platforma Usług
Administracji Publicznej
 
 
 
Wyszukiwarka OPP
 
 
 
UKS Zielona Góra
 
IC Rzepin
 
Dziennik Ustaw