Szansa Na Dofinansowanie Projektów

Szansa Na Dofinansowanie Projektów

7 czerwca 2022 Wyłączono przez Jaworowski Karol

Masz pomysł na innowacyjny projekt, ale nie wiesz, skąd wziąć środki na jego realizację? Możesz między innymi ubiegać się o dotację ze środków UE. Warto poznać wcześniej podstawowe zasady aplikowania o nie – szczegóły poniżej.

Szybka Ścieżka NCBR

Finansowe wsparcie to często podstawa, aby móc zrealizować własny projekt. Aby jednak faktycznie pozyskać środki w wybranym konkursie, m.in. Szybkiej Ścieżce, trzeba dobrze poznać procedurę. Radzimy przeczytać warunki i zasady, aby zwiększyć swoje szanse. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub naukowcem i chcesz zrealizować projekt badawczo-rozwojowy, złóż wniosek o dofinansowanie do NCBR – budżet wynosi aż 1,1 mld zł.
Warto też wiedzieć, że od 2019 roku mogą starać się o dofinansowanie w ramach tej samej procedury konkursowej MŚP oraz duże firmy, konsorcja i jednostki naukowe, co oznacza łatwiejsze i lepsze zaplanowanie oraz sprawną realizację projektów badawczo-rozwojowych.

Spotkania dla przedsiębiorców

Spotkania informacyjno-warsztatowe odbywają się w całej Polsce, aby zainteresowani zapoznali się z praktycznymi wskazówkami, a także wiedzieli, jak mogą ubiegać się o fundusze europejskie skutecznie. Na warsztatach można poznać podstawowe błędy, nauczyć się wypełniać wniosek itd.

Szanse na uzyskanie dofinansowania mają różne firmy, ale są pewne pożądane specjalizacje i branże, które określa się jako przyszłościowe – między innymi, logistyka i transport, IT, grafika i kreacja wizualna, produkcja, technologia, recycling, medycyna, farmacja i ochrona zdrowia.

Co ciekawe, o dofinansowanie aplikują różne firmy z wielu regionów Polski – najbardziej aktywni są jednak przedsiębiorstwa z województwa wielkopolskiego. Pozyskane środki pomogą poprawić atrakcyjność firmy, poszerzyć ofertę, stać się bardziej konkurencyjnymi, co wpływa też na rozwój samego regionu oraz ogólny poziom życia w nim.

KWK, f: kschneider2991? / Pixabay

READ  Ile naprawdę kosztuje piwo?