Łączenie faktów w logiczną całość

7 listopada 2006 Wyłączono przez Jaworowski Karol

Fakt 1. Transparency International opublikowało najnowszy raport na temat korupcji na świecie: Corruption Perceptions Index 2006. Dla Polski informacja ta jest słodko-gorzka. Awansowaliśmy o 9 pozycji w stosunku do roku 2005, ale wciąż zajmujemy dość odległe miejsce – w tym roku 61.

Fakt 2. Sejmowa komisja ds. służb specjalnych zaakceptowała budżet Centralnego Biura Antykorupcyjnego na przyszły rok. Bez głosu sprzeciwu (jeden wstrzymujący się).

Fakt 3. (nie sprawdzony) W salonie24 na jednym z blogów można przeczytać, że do tej pory CBA może pochwalić się tylko jednym meldunkiem dostarczonym na biurko Premiera.

Chciałbym wierzyć, że cichym działaniem zakończonym jednym meldunkiem CBA spowodowało wzrost oceny naszego kraju w CPI o 0,3 punktu w 10-stopniowej skali. I za dobrą pracę zostało nagrodzone 120-milionowym budżetem na rok przyszły. Ale nie mam złudzeń…

Pozostaje tylko naiwna nadzieja, że ten jeden meldunek to… analiza raportu Transparency International. Bo naprawdę nie jest sukcesem zdobycie tylu punktów co Jamajka a nawet lekka (leciutka) przewaga nad Kubą (miejsce 66.) i Chinami (miejsce 70.). Natomiast przegrana z Turcją (miejsce 60.) i Bułgarią (miejsce 57.) wymaga zdecydowanej interwencji służb specjalnych.

READ  Nobel 2008: Paul Krugman