Renowacja Sprzętu Zamiast Wymiany

Renowacja Sprzętu Zamiast Wymiany

6 czerwca 2022 Wyłączono przez Jaworowski Karol

Renowacja powłok w sprzęcie gastronomicznym pozwala zregenerować patelnie, gofrownice czy garnki. To sposób, by wydłużyć ich żywotność i przydatność w restauracji. Na czym polega ten proces? Wyjaśniamy poniżej.

Na wyposażeniu każdego lokalu gastronomicznego są m.in. patelnie, garnki oraz inne sprzęty wyposażone w teflonowe elementy. By były jak najdłużej przydatne, trzeba o nie odpowiednio dbać. Jednym ze sposobów jest ich regeneracja.

Co to jest regeneracja powłok gastronomicznych?

Proces regeneracji nieprzywierających powłok nonstick dotyczy wybranych urządzeń i akcesoriów służących do pieczenia, grillowania, smażenia czy gotowania. Najczęściej są to m.in. profesjonalne patelnie, garnki, blachy do pieczenia, woki oraz gofrownice. 

Nałożenie nowej powłoki sprawi, że z ww. sprzętu będzie można dłużej korzystać. Gwarantuje ona nieprzywieralność potraw do patelni czy woka, a ponadto nie sprawia problemu w utrzymaniu jej w czystości. 

Dłuższe użytkowanie patelni gastronomicznych 

W trakcie eksploatacji sprzętu gastronomicznego, np. patelni, jej powłoki zużywają się i stają się bardziej podatne na uszkodzenia. Najczęściej produkt nie nadaje się do dalszego użytkowania i trzeba kupić nowy sprzęt. Lepszym rozwiązaniem jest wymiana powłoki na nową, którą to wymianę wykona firma  Nelvi Gastro (https://nelvigastro.pl).

Celem nałożenia nowej powłoki jest renowacja sprzętu wykorzystywanych w gastronomii, co jest też zgodne z trendami proekologicznymi. Dzięki takim zabiegom elementy wyposażenia lokalu posłużą dłużej, nie będzie trzeba ich wyrzucać i kupować od razu nowych. Regeneracja powłok to działanie wpisujące się w zasady zrównoważonego rozwoju. Pozwala oszczędzać zasoby naturalne oraz energię, których duże nakłady są niezbędne w wytwarzaniu nowych produktów. 

Gdzie wykonać renowację powłok?

Powłoki z serii Vitaflon® dostępne w ofercie Nelvi Gastro słyną m.in. z wysokiej trwałości, odporności na wysokie temperatury i dużej wytrzymałości mechanicznej. Dzięki nim naczynia gastronomiczne odzyskują funkcjonalność oraz nowy wygląd. Nelvi Gastro specjalizuje się w regeneracji sprzętu gastronomicznego poprzez nakładanie profesjonalnych powłok Vitaflon®.

READ  Rynek szeroko zamknięty

Polska firma Nelvi specjalizuje się w nakładaniu powłok fluoropolimerowych. Wyróżnia ją wieloletnie doświadczenie, kompetencje i szeroka wiedza na temat stosowania powłok w różnych gałęziach przemysłu. Jedną z gałęzi działalności firmy są usługi dedykowane branży HoReCa.

K, Photo by SHOT on Unsplash