Amber Gold w cytatach

25 sierpnia 2012 Wyłączono przez Jaworowski Karol

To blog ekonomiczny. Co prawda zaniedbany, ale jednak. I chyba powinienem coś napisać o sprawie Amber Gold. Temat już jednak nieświeży i mocno zużyty, więc ograniczę się do kilku linków i cytatów w sprawie.

„Na aferze Amber Gold stracą wyłącznie pazerni głupcy, a zyskają pazerni cwaniacy. W nosie ich mam.”
Adam Domagała, autor bloga Z dżezem lżej, 13 sierpnia na Facebooku

Żeby obietnice Amber Gold były zrealizowane (czyli, żebyśmy mogli piramidę finansować nazwać modelem biznesowym), spółka musiałaby zarabiać na kapitale Klientów 38% rocznie (lub 62% rocznie, jeśli uwzględnimy pieniądze zainwestowane w OLT).
Z kalkulacji Trystero na blogu DM BOŚ

„Plichta, zanim skończy marnie, zorganizuje jeszcze kilka konferencji prasowych, udzieli kilku wywiadów, będzie na kilku okładkach. Zaspokoi swoją  próżność na nasz koszt. A po odpokutowaniu za winy Amber Gold i OLT Express otworzy nowy biznes, dokładnie taki sam, jak poprzedni. Tacy ludzie jak Plichta nie uczą się na błędach, zwłaszcza na własnych. Tyle, że sami tego typa stworzyliśmy, utuczyliśmy przez lata i pozwoliliśmy mu stać się bohaterem.” I dalej lista pożywek pana P.: chciwość, ignorancja, naiwność, pobłażliwość, lenistwo, nieskuteczność, rozlazłość, bezczynność.
Maciej Samcik, Subiektywnie o finansach

To nie mój syn założył Amber Gold.
Premier Donald Tusk, 14 sieprnia 2012

READ  Rynek szeroko zamknięty